*
Sākums
Maršruts
Komanda
Sponsorēšana
Velosipedi
Dienasgrāmata
Foto
Presei
*

Dienasgrāmata

No Roberta Drauga vārdiem...

Aptuveni 110 km līdz kalnu kurortam Ax Les Thermes. Trase brīžiem pārklājas ar Tour de France trasi. Jau pašā sākumā holandieši sāk sprigani, kas nav patīkami 8 no rīta un bez iesildīšanās, tomēr variantu nav un jāturas. Klauns kā parasti 1. kalniņā brauc projām un mēs arī laižam viņu prom. Visi galvenie notikumi sākas pēc pusdienām, kad uzreiz sākas serpentīns aptuveni 10-15 km garumā. Klauns ir gabaliņu priekšā, tomēr drīz viņu noķērām. Pirmais atpaliek Garais Robs - varbūt jaunais ritenis neripo? Pirmo kalnu pabeidzām kopā, vienīgi Marguss nedaudz atpalicis - viņš brauc savā tempā. Mazais Robs nedaudz kāpina tempu, tomēr lietu kārtību tas īpaši nemaina. Arī Priits šodien ir gana sprigans un ja arī nedaudz atlaiž, pēc tam piebrauc klāt. Pēc pirmā kāpuma seko aptuveni 10 km garš līdzens posms. Augšā ir stiprs vējš. Nesasniedzot nākošo, aptuveni 15 km garo kāpumu, konstatējam, ka Klauns ir pazudis. Sākam šo kalnu trijatā, bet nedaudz vēlāk Priits atlaiž. Nedaudz kāpinam ātrumu un mainamies. Vējš kļūst spēcīgāks un arī braucot kalnā aizvējš stipri palīdz. Kalna smaili sasniedzam kopā ar Mazo Robu. 
Pēc 5 minūtēm finišēja Priits, vēl pēc aptuveni 10minūtēm Marguss, bet Garais Robs ar Klaunu Margusam zaudēja aptuveni 5 minūtes. Šis, pagaidām, ir augstākais kalns virs jūras limeņa (1435 m), kuru līdz šim esam pārvarējuši, tomēr rīt mums priekšā Andora ar aptuveni 40 km gariem kāpumiem un 2500 m virs jūras līmeņa, kā arī Spānijas kalnainie ceļi.
Šodien kopsummā pacēlāmies 1750 m virs jūras līmeņa un lai kaut ko tādu paveiktu Latvijā, Siguldas kalnā, būtu jābrauc aptuveni 40 reizes. :)
Kā jau minēju, rīt šķērsosim Andoru un iebrauksim Spānijā. Paredzēts 30-40 km garš posms ar atsevišķu startu.
Visiem sveicieni, īpaši Mammai.

*
* * *
Paris - Dakar blogi eestikeelne uudistevoog