*
Sākums
Maršruts
Komanda
Sponsorēšana
Velosipedi
Dienasgrāmata
Foto
Presei
*

Dienasgrāmata

180 km

Šis posms pēc Fesā pavadītās brīvdienas bija garākais līdz šim veiktais un man ar Priitu noteikti arī smagākais. Rēķinājos ar 7 stundām, jo reljefs ļoti kalnains. Tomēr sanāca tā, ka 20 km pēc starta pirmajā  kalnā kopā ar Pritu atrāvāmies no pārējiem. Marguss palika kopā ar Mazo, kurš nespēja sekot. Galvenokārt baidījāmies neaizbraukt pa neīsto ceļu, jo jau pēc veiktajiem 10 km kāpuma sekotājus nevarēja redzēt. Turpinājām braukt savā uzstādītajā tempā, tādējādi palielinot atrāvienu. Pirms sasniedzām "pit stopu", paspējām pieveikt vēl vienu 10-12 km garu kāpumu un pirmo reizi dabā redzējām mērkaķus. Tas gan īpaši nepalīdzēja, jo, sasniedzot plato 2000 m augstumā, sāka pūst vējš. Pēc organiazatoru info, trases otrajai daļai vajadzēja būt tikai uz leju, tomēr reāli nobrauciens sākās tikai 20 km pirms finiša. Vējš pieņēmās spēkā - Priits laiku pa laikam izteicās, ka grib mājās. Pēdējā kāpumā, pūšot stipram vējam, ātrums brižiem nokritās līdz 9 km/stundā un man pirmo reizi gribējās paieties kājām.
Nobrauciens nāca kā atvieglojums un arī problēmu ar ceļa atrašanu nebija. Vējš iegriezās tieši no muguras, klajumā saceļot nelielu smilšu vētru, un, braucot pa ieleju, ātrums nedaudz pārsniedza 70 km/stundā, tādējādi nācās apdzīt vienu kravas auto.
Rezultāta Mazajam Robam vinnējām 23 minūtes, kaut gan bijām cerējuši vairāk. Neskatoties uz to, gandarījums par divatā nobrauktajiem 160 km pārspēja nogurumu un zaudētās 5600 kcal... :)

*
* * *
Paris - Dakar blogi eestikeelne uudistevoog