*
Sākums
Maršruts
Komanda
Sponsorēšana
Velosipedi
Dienasgrāmata
Foto
Presei
*

Dienasgrāmata

Hawaii Express komanda ir sasniegusi Āfriku!

Šodien nācās celties nedaudz agrāk, lai baudītu normālu zviedru galdu viesnīcā. Tā kā šonakt gulējām īstā gultā, ilgi nevarēju aizmigt, pie tam vēl bija jāskatās televizors. :)

Prāmis pāri Seucas kanālam bija paredzēts 10.00, bet sakarā ar to, ka nebija vietas mūsu lielajam kravas auto, nācās gaidīt nākošo kuģi. Ceļā tikai 1 stunda, toties uz robežas ar Maroku, kas atrodas dažus kilometrus no ostas, nācās nīkt vairāk nekā stundu. No sākuma visiem vajadzēja aizpildīt veidlapas. Kad pienāca mana kārta pie pasu pārbaudes, sāka streikot muitnieka dators un tikai pēc vairākkārtējas fiziskas iespaidošanas, tas atkal kļuva darbaspējīgs. Turpinajumā ierēdnis nekādīgi nevarēja atrast savā datu bazē Latviju un jau sāka interesēties, vai tas nav ASV štats. Kad paskaidroju, ka Latvija ir ES dalībvalsts, problēmu vairs nebija. Zaudēto laiku uz robežas vienā mirklī atguvām pagriežot pulksteni 2 stundas atpakaļ. Tādējādi starpība ar Latvijas laiku tagad ir jau 3 stundas. 

Laiks šodien apmācies un sutīgs, pagaidām īpašu starpību ar Eiropas kontinentu nejūtu, vienīgi visur jūtama nepatīkama smaka vārda īstajā nozīmē. Arī apkārtne ir nedaudz biedējoša - pusuzceltas mājas, ugunskuri ceļu malās. Toties tik daudz Mercedes taksometru vienuviet redzēju pirmo reizi, tiesa visi vismaz 25 gadus veci. Daudz cilvēku vienkārši bezdarbībā klīst apkārt, kaut arī ir pirmdiena. Vietām redzama cilvēku drūzmēšanās, it kā kaut ko pārdod vai pērk, īsti nevar saprast. Meklējot kempingu, kurš atradas tikai 30 km no ostas, ieklīdām puspamestā kūrortā. Visas ielas netīras, piemētātas ar atkritumiem, veikalu un kafejnīcu logus sedz pa pusei norūsējuši slēģi, apmetums un krāsa pa pusei nokritis. Cilvēku praktiski nav, vienīgi vietējie "klaiņojošie"... :) Nevar īsti saprast, vai šeit sezona vēl nav sākusies, vai varbūt jau beigusies pirms gadiem desmit. Uzklausot vietējos iedzīvotājus, iekūlāmies tādā kempingā, kur bez sprāgušiem suņiem, pussagruvušām tualetēm un pusķieģeļiem klātā izgāstuves laukumā, trūka vienīgi aizdedzināta auto. Šī ainiņa atgādināja kaut ko no datorspēles CS16 :). Toties viena no izejām veda tieši uz jūru...

Liktenis šodien mums bija labvēlīgs - dabūjām kempingu ar pavisam dzīviem kaķiem un kazām.

Roberts

*
* * *
Paris - Dakar blogi eestikeelne uudistevoog